کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاون اول رئیس جمهور:

همدلی کامل برای مقابله با ویروس کرونا در استان وجود دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همدلی کامل برای مقابله با ویروس کرونا در استان وجود دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر محمد حسین بحرینی در ارتباط ویدئو کنفرانسی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در مقابله با ویروس کرونا همدلی کامل در استان با محوریت استاندار خراسان رضوی حاکم است.
وی افزود: کنترل مرزها و برنامه‌ریزی برای مقابله با ویروس کرونا در مشهد و خراسان رضوی از جمله اهداف ما برای پیشگیری از شیوع بیماری و مبارزه با آن است.
وی تصریح کرد: خراسان رضوی پایتخت گردشگری مذهبی ایران اسلامی است و می‌طلبد بنا به موقعیت آن توجه ویژه‌ای به این استان صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا در این استان انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: از همان ابتدا بیمارستان‌های ویژه کرونا نظیر شریعتی و امام رضا(ع) را از سایر بیمارستان‌ها جدا کردیم و با این امر مطلقا ازدحامی در بیمارستانی های مشهد ایجاد نشد.
وی در ادامه نیازهای بیمارستان‌ها را مطرح کرد و خواستار تامین هرچه زودتر این امکانات پزشکی شد.
رئیس بیمارستان امام رضا (ع) هم در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: در حوزه تامین اکسیژن موردنیاز بیمارستان دچار مشکل شده بودیم که با پیگری استانداری تا چند روز آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.
دکتر علی خورسند افزود: با امکانات موجود سعی کرده‌ایم به بیماران خدمت رسانی کنیم اما به شدت برای مراقبت از بیماران حاد نیازمند تجهیزات هستیم.
آرمند، مدیر پرستاری بیمارستان امام رضا(ع) هم در ارتباط ویدئو کنفرانسی کوتاه با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: پرسنل مراکز درمانی باید از نظر روحی تشویق شوند و تشویق مستمر باشد؛ همه می‌دانیم با وجود اینکه احتمال ابتلا به ویروس برای پرسنل ما وجود دارد اما در صحنه حاضر شدند و دوشادوش همکاران فعالیت‌ می‌کنند.
دکتر صداقت، نماینده پزشکان بیمارستان امام رضا(ع) هم در بخشی از این ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاون اول رئیس جمهور گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری، چاره ای جز حمایت نرم افزاری و سخت افزاری از درمانگران نیست.
رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور هم اظهار کرد: وضعیت نیشابور بسیار خاص است، تا امروز 791 بیمار را در بیمارستان 22 بهمن نیشابور بستری کردیم،  از مجموع این 791 تعداد 688 نفر با حال عمومی خوب مرخص شده‌اند و این نشان دهنده زحمات طاقت فرصای کادر درمانی و همکاران ما است.
دکتر محسن عظیمی نژاد با اشاره به اینکه متاسفانه 46 نفر فوتی در نیشابور داشته‌ایم، افزود: همچنین تاکنون 142 نفر دارای تست مثبت کرونا بودند.
وی خواستار تامین کمبود‌ بیمارستان‌های این شهرستان شد و گفت: کمبود تخت بیمارستانی از مشکلات بسیار عدیده نیشابور است که بار زیادی به وضعیت درمانی نیشابور تحمیل کرده است.
مدیر پرستاری بیمارستان 22 بهمن نیشابور هم در قالب این ارتباط ویدئوکنفرانسی اظهار کرد: از زمان پذیرش اولین بیمار در این بیمارستان، همکاران پرستار ما به صورت شبانه روزی و خالصانه مشغول خدمت رسانی به بیماران بستری شده هستند، با این وجود تاکنون مشکل خاصی نداشته‌یم و لوازم حفاظ فردی از همان ابتدا در اختیار همکاران ما قرار گرفت.
سوگندی افزود: این بیماران فشار مضاعفی را به سیستم درمانی شهر وارد کرده اند، در این راستا نگران هستیم در ادامه کار با این خستگی و کمبود نیرو، در نحوه خدمت گذاری همکاران ما تاثیری صورت پذیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir