کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

تشریح اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا در قالب ستاد پشتیبانی مردمی؛

از مشارکت واحدهای تولیدی استان برای مقابله با ویروس کوئید-۱۹ تا برنامه ریزی برای دوران پساکرونا

اقدامات شکل گرفته در قالب ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی تشریح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دبیر ستاد اجرایی پشتیبانی مردمی مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی اظهار کرد: خوشبختانه بخش سلامت خراسان رضوی در حوزه مقابله با ویروس کرونا بر شرایط مسلط شده است.
محمد حسین روشنک افزود: اطلاع‌رسانی و گفت و گو با مردم، هماهنگ کردن کمک‌ها و برنامه‌ریزی برای عواقب دوران بعد از کرونا سه ماموریتی است که برای ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با کرونا خراسان رضوی ترسیم شده است.
وی ادامه داد: در حوزه کمک‌های مردمی اقدامات خوبی صورت گرفته است، همچنین تلاش کردیم با کسانی که خودجوش کار کمک رسانی را انجام می‌دهند ارتباط برقرار کنیم و از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.
مرتضی کرباسی، مسئول کمیته تدارکات ستاد مردمی مقابله با کرونا خراسان رضوی هم در ادامه این جلسه اظهار کرد: همزمان با شیوع  بحران کرونا در استان، مقدار زیادی مواد ضد عفونی کننده آماده سازی و به بخش های مختلف تحویل داده شد؛ همچنین برای موسسه خیریه همدم، موسسه حمایت از بیماران آسیب پذیر، موسسه معلولین فیاض بخش، موسسه معلولین شهید بهشتی و تعدادی دیگر از خیریه‌ها اقلامی نظیر تب سنج، دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده تهیه و ارسال کردیم.
وی افزود: تامین مواد ضد عفونی کننده، دستکش و ماسک به همت خیریه‌ها، تامین 8 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده و توزیع در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، ادارات، دادگستری‌ها و موسسات، توزیع 15 هزار ماسک، توزیع 120 هزار عدد دستکش معاینه و 10 هزار عدد دستکش جراحی از دیگر اقداماتی است که از سوی کمیته تدارکات ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با کرونا خراسان رضوی صورت گرفت.
حسین محمودی، رئیس کمیته پیشگیری ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با ویروس کرونا استان هم اظهار کرد: با شیوع کرونا در استان، 2 کمیته تحت عنوان پسا کرونا و پیشگیری و مبارزه با کرونا تشکیل شد.
وی افزود: چند جلسه تشکیل داده‌ایم و یک شماره حساب بانکی هم تحت عنوان جامعه یاوری خراسان که منتسب به اتاق بازرگانی است به فعالین اقتصادی و خیرین اعلام کردیم و مبالغی هم جمع شده است.
رئیس کمیته پیشگیری ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با ویروس کرونا استان گفت: رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد، هر مقدار کمک‌های مردمی در استان جمع آوری شود معادل همان از طریق اتاق ایران کمک خواهد شد لذا در کنار 2 میلیارد تومان کمک‌های مردمی در خراسان رضوی، نزدیک 2 میلیارد تومان هم اتاق ایران کمک کرد.
وی ادامه داد: در مجموع با حدود 4 میلیارد و 100 میلیون تومان، ملزومات، تجهیزات پزشکی و 12 دستگاه ونتیلاتور تهیه کردیم و در اختیار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قرار دادیم.
هادی نبی‌زاده، رییس انجمن مواد شوینده و بهداشتی خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: همزمان با شیوع کرونا در استان، 19 واحد از واحدهای صنایع تولید مواد شوینده استان اعلام آمادگی کرده و درخواست پروانه ساخت مواد ضد عفونی کننده دست از وزارت بهداشت کردند، در این راستا این واحدها خطوط خود را برای تولید موادهای ضد عفونی کننده آماده و شروع به تولید کردند.
خانی زاده، دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: تشکیل ستاد پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، برگزاری جلسات بررسی مشکلات واحدهای تولیدی به منظور فعال سازی ارتقای ظرفیت واحدها، کمک به صنایع جهت تولید اقلام بهداشتی، توزیع شبانه روزی حدود 11 هزار گالن 4 لیتری مواد ضدعفونی کننده بین 500 واحد تولیدی، راه اندازی پویش نیاز صنایع، صدور دستور العمل‌های بهداشتی و آموزشی در فضای مجازی و ایجاد کمپین کار خوب جهت کمک صنایع به مراکز درمانی تنها برخی از اقدامات ما تاکنون بوده است.
امیر مرادی، دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی هم اظهار کرد: کارگروه مدیریت بحران را همزمان با شیوع کرونا در انجمن تشکیل داده ایم، همچنین پویشی تحت عنوان لبخند امید راه اندازی کردیم تا فضای روحیه بخشی در بین واحدهای تولیدی به وجود آید، در این راستا از طریق این پویش هر اقدامی که در راستای مقابله با کرونا در واحدها انجام شود، گزارش می شود و سایر واحدها از این اقدامات الگو سازی می کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir