کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۸/۰۹/۱۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:

خراسان رضوی اولویت رئیس جمهور در حوزه تفویض اختیارات

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق آنچه رئیس دفتر رئیس جمهور در سفر اخیر خود به مشهد ذکر کرد، خراسان رضوی برای تفویض اختیارات در اولویت رئیس جمهوری قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به نتایج نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که صبح روز گذشته با حضور سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی و دو استان دیگر، سه استانی هستند که استانداران آن‌ها نخستین تفویض اختیارات را از رییس جمهوری دریافت می‌کنند.
وی افزود: در این نشست حمایت جدی همه بخش‌های استانی و ملی از الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و قدردانی از فعالان بخش خصوصی به عنوان معین‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفت تا این موضوع در چارچوب مشخصی پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر مصوبات این نشست ذکر کرد و ادامه داد: مقرر شد مسوولیت مدیریت پارک آی. سی. تی خراسان رضوی به خود استان واگذار شود تا بتوان زمینه استقرار شرکت‌های بیشتری را در این پارک فراهم کرد.
رسولیان تصریح کرد: رییس دفتر رییس جمهوری در این نشست موافقت کرد که ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به صندوق نوآوری و شکوفایی خراسان رضوی اختصاص یابد و مکاتبات صورت گرفته از سوی استاندار خراسان رضوی در این خصوص پیگیری و عملیاتی شود.
وی افزایش اختیارات بانک‌ها را یکی از درخواست‌های استان خراسان رضوی در نشست کارگروه ستاد تسهیل از رییس دفتر رییس جمهوری ذکر کرد و افزود: دکتر واعظی قول پیگیری این موضوع را داد، ضمن اینکه در سفر پیشین وزیر اقتصاد به مشهد و حضور وی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هم مقرر شد اختیارات بانک‌های استان حداقل به دو برابر افزایش یابد که امید است این موضوع از طریق دکتر واعظی پیگیری و عملیاتی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تصویب پیگیری اختصاص تسهیلات از سوی بانک‌ها برای خرید ماشین‌آلات دست دوم برای بخش تولید و پرداخت تسهیلات بانکی در قالب سرمایه ثابت به تولیدکنندگان از مواردی بود که رییس دفتر رییس جمهوری موافقت خود را با آن اعلام کرد.
رسولیان با اشاره به ۵۵ واحد تولیدی تملک شده توسط بانک‌های خراسان رضوی گفت: ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی مانع خروج این واحدها از تملک بانک‌هاست که در این نشست مقرر شد طی مکاتبه‌ای با دفتر ریاست جمهوری این موضوع پیگیری و راه‌ چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.
لازم به ذکر است، یازدهمین نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور محمود واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رییس دفتر رییس جمهوری روز جمعه در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
در این نشست، مسوولان خراسان رضوی گزارش‌های اقتصادی استان در بخش‌های مختلف و در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تحقق مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، طرح‌های سرمایه گذاری استان، کلینیک کسب و کار، حوزه بانکی و موانعی که در این خصوص وجود دارد را ارائه کردند.
گفتنی است، محمود واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری روز گذشته در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در خصوص تفویض اختیارات بیشتر به استانداران گفت: رییس جمهوری به وزیر کشور دستور داده‌اند که اختیارات ویژه‌ای به استاندار خراسان رضوی و دو استاندار دیگر داده شود تا به صورت پایلوت نتیجه‌اش را ببینیم و در همین راستا به اعتبار عملکرد گذشته آقای رزم‌حسینی همواره نگاه مثبتی از سوی وزرا و رییس جمهوری نسبت به ایشان وجود داشته و در مقابل خواسته‌هایشان تاکنون تمام تلاش برای تفویض اختیارات صورت گرفته است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۰۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir