کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۸/۰۹/۱۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب یک میلیارد نفر مسلمان محب اهل بیت در حوزه زیارت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نیازمند ایجاد نهضت وقف و امور خیریه در حوزه زیارت هستیم، گفت: این امر مهم با کمک کارگروه ملی زیارت تحقق پیدا خواهد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید عباس صالحی در جلسه کارگروه ملی زیارت که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: موضوع زیارت و آستان‌های مقدس امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ(ع)، سرمایه مادی و معنوی ایران اسلامی به شمار می‌رود و باید از این ظرفیت ارزشمند به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.
وی با اشاره به اهمیت موضوع وقف و امور خیریه در بقاع متبرکه افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند با استفاده از پتانسیل‌های خود، خدمات و زیرساخت‌های بهتری برای زائرین در حوزه زیارت تعریف کند؛ در این راستا خیرین و واقفان می‌توانند به زائران معلول و بانوان زائری که سرپرست خانواده هستند، خدمت کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نیازمند ایجاد نهضت وقف و امور خیریه در حوزه زیارت هستیم، تصریح کرد: این امر مهم با کمک کارگروه ملی زیارت تحقق پیدا خواهد کرد.
صالحی با اشاره به وجود ظرفیت زائران غیر ایرانی، خاطرنشان کرد: حدود 300 تا 400 میلیون شیعه و یک میلیارد نفر مسلمان محب اهل بیت در دنیا وجود دارد که می‌توانیم این مقدار زائر را با برنامه‌ریزی جذب کنیم.
وی در خصوص اقتصاد زیارت و وسعت فضای آن، افزود: اقدامی همچون راه‌اندازی خیابان‌های فرهنگ‌وهنر به رونق اقتصاد زیارت کمک می‌کند، به طور مثال اخیرا گذر فرهنگ و هنر مشهد در قالب 70 غرفه افتتاح شد که این مهم در حوزه سوغات زائر هم تاثیرگذار است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه حوزه‌های فرهنگی، هنری و دینی محور فعالیت‌های در دست اقدام این وزارتخانه است، تاکید کرد: در حال انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با آستان قدس رضوی هستیم که در 30 محور به حوزه زیارت کمک می‌کند.
در بخشی از این جلسه، تولیت آستان شاهچراغ شیراز اظهار کرد: در استان فارس جاذبه‌های گردشگری فراوانی نظیر آرامگاه حافظ، سعدی و تخت جمشید وجود دارد و نیاز است با وجود این جاذبه‌ها زمینه حضور بیشتر گردشگران را در این استان فراهم کنیم.
آیت‌الله سید علی اصفر دستغیب با اشاره به ظرفیت عظیم حرم‌‌های مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و آستان شاهچراغ، افزود: ظرفیت‌های موجود در این اماکن مقدسه برای پیشبرد اهداف اسلام، نظام جمهوری اسلامی ایران، تحکیم مبانی اعتقادی آحاد مردم و شکوفایی فرهنگ اسلامی امری مهم و تاثیرگذار است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir